Connect with us

Aksident i tmerrshëm, autobusi me nxënës përplaset me trenin. 4 të vdekur (Video)

Lajme

Aksident i tmerrshëm, autobusi me nxënës përplaset me trenin. 4 të vdekur (Video)

Katër fëmijë kanë ndërruar jetë dhe të paktën 19 të tjerë janë plagosur dhe ndodhen n♪7 gjendje të rëndë në Francë, pasi furgoni i tyre i shkollës u copëtua më dysh pasi u përplas me një tren.

Policia e Pyrenees-Orientales informoi në Twitter se përplasja ndodhi të enjten pasdite në një kalim hekurudhor në një qytet të vogël, rreth nëntë milje në perëndim të Perpignanit, afër kufirit me Spanjën.

Ministrja e Transportit të vendit, Elizabeth Borne, tha se do të udhëtonte menjëherë në vendin e ngjarjes.

“Shërbimet e urgjencës janë mobilizuar plotësisht”, tha ajo në Twitter, duke e përshkruar përplasjen si një “aksident të tmerrshëm”.

Lexo Me Shume
Dicka qe mund te ju pelqej..
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Lajme

Me te lexuarat

Te ndryshme

Facebook

To Top