Connect with us

Dhërmiu me çmime për të vënë “duart në kokë”, ja sa kushton një copë djathë

Kuriozitete

Dhërmiu me çmime për të vënë “duart në kokë”, ja sa kushton një copë djathë

Si gjithmonë Dhërmiu na befason me çmimet, të cilat janë më të kripura se ujërat e atyre anëve.

Këtë verë me sa duket avazi i zakonshëm ka nisur shpejt. Kjo faturë e lëshuar sot nga një restorant në Dhërmi dhe e publikuar në gazetën “Dita” e ilustron më së miri situatën alarmante të çmimeve.

Në menu ishte shënuar 250 lekë. Në faturë, dyfishi. Kur e pyetëm kamarierin, na tha që menuja ka çmimet e vjetra, çmimi i djathit është me menunë e re,-shprehet djali.

Herën tjetër që do t’ju bjerë rruga andej më mirë merrni bukë me vete.

Lexo Me Shume
Dicka qe mund te ju pelqej..
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Kuriozitete

Me te lexuarat

Te ndryshme

Facebook

To Top