Eliminoni dhimbjen në nyje vetëm me 1 përdorim të kësaj përzierje

Nëse jeni më shumë se 40 vjeç ndoshta ndjeni tashmë ndryshimet e para në trup. Dhimbje të nyjeve kryesisht në gjunjë, shpatulla dhe bërryla. Ato mund të ndodhin për shkak të artritit, reumatizmës, problemeve të frakturave, etj.

Ka medikamente të shumta që premtojnë eliminimin e dhimbjeve në nyje, por ata kanë efekt afatshkurtër. Kështu, dhimbja rikthehet sërish sapo mbaron efekti i ilaçeve. Për fat të mirë, mjekësia tradicionale ofron një recetë të thjeshtë dhe natyrale që ndihmon në eliminimin e dhimbjes me vetëm një përdorim. Të gjithë përbërësit i keni në kuzhinë.

Përbërësit:

1 lugë gjelle mustardë.
1 lugë gjelle mjaltë.
1 lugë gjelle ujë.
1 lugë gjelle kripë Himalaje e imët.

Përgatitja:
Miksoni të gjithë përbërësit mirë derisa të merrni një përzierje homogjene. Vendoseni përzierjen në një kuti kremi boshe ose kavanoz të vogël.

Pastroni zonë e nyjes ku keni dhimbje dhe më pas aplikoni mbi të përzierjen. Mbështilleni me një copë dhe mbajeni gjatë gjithë natës. Në mëngjes lajeni me ujë të ngrohtë.

Rekomandohet të ndiqni procedurën 4-5 ditë, por ju do të ndjeni përmirsime që me përdorimin e parë. Ruajeni përzierjen në frigorifer.