Flet tezja e Arielës: E pashë në morg, s’di ç’t’ju them si e kishte katandisur

Në momentin e vrasjes, Ariela Murati shoqërohej nga motra dhe vajza e tezes, kjo e fundit e ka marrë në telefon mamanë e saj dhe i ka treguar ç’po ndodhte. Në një intervistë për “News 24”, tezja e Arielës tregon se nga telefoni dëgjonte vetëm ulërima ndërsa vajza e saj i thoshte Aldisonit: “Ta japim Arielën, vetëm mos e vrit”.

“Po flisja në telefon me vajzën në momentin e ngjarjes. Motra e Arielës i thoshte: ‘Mos na i vrit motrën, lëre’, vajza ime i thoshte: ‘Do ta japim Arielën’, nga frika. Ishin të terrorizuara.

Djali vëllait tim i kishte marrë në telefon dhe i kishte thënë: ‘Kini kujdes se ai ka ardhur me mendje të keqe në Tiranë’. Vajzat kishin marrë 112, por nuk i ishte përgjigjur njeri. Kishin marrë rrugën për në polici. Ky e kishte tërhequr nga mbrapa, e kishte nxjerrë para vajzave. Ato bërtisnin ta lëshonte, por ai i kishte qëlluar në këmbë. Pastaj ja kishte drejtuar armën Borës (motra Arielës) dhe vajzës sime. I kishte qëlluar prapë Arielës. Atë ditë kishin kërkuar ndihmë, por askush nuk ishte afruar, turp. Këto bërtisnin, njerëzit filmonin me celular.

Unë e pashë vetë Arielën se u futa në morg. Nuk di ça të them si ishte bërë. Ishte shokuese. Pashë ku e kishte qëlluar, por pjesën e pasme të kokës nuk më lanë ta shihja se thanë ka plumb. Rrobat i kishte gjithë gjak. E kishte larë gjaku vajzën.

Lidhje Ariela me këtë djalin nuk kishte, e di shumë mirë sepse me vajzën time ishin si motra. Ariela nuk e donte, e respektonte si shok. Më vonë ky e propozoi, por ajo e refuzoi. Nuk e donte. Pse me pahir ta jepnim vajzën ne? Ariela fliste shpesh me mua. Më thoshte: ‘Teze unë nuk dua lidhje, synoj të mbaroj shkollën, dua të bëhem dikush në jetë”, tregoi tezja e Arielës./Xing.al

Real Time Web Analytics