Humb jetën një shqiptar në Greqi në një aksident

Humb jetën një shqiptar në Greqi në një aksident

Një ngjarje e rëndë me pasojë vdekjen e një shqiptari ka ndodhur mbrëmjen e së dielës në Greqi.

Mediat lokale raportojnë se gjatë një aksidenti të ndodhur rreth orës 20:00, të mbrëmjes së të dielës, ka humbur jetën një shqiptar 46-vjeçar.

Një automjet i bardhë tip “Suzuki” me të cilën lëvizte shqiptari ka dalë nga rruga në kilometrin e 50-të të rrugës PEO Lamia – Larissa.

Shoferë të tjerë tentuan ti vinin në ndihmë 46-vjeçarit dhe lajmëruan policinë, por shqiptari nuk mundi t’i mbijetojë dot plagëve të marra.

Policia ka nisur hetimet për të zbuluar shkaqet e aksidentit.

www.noa.al – Agjencia Kombëtare e Lajmeve NOA, pjesë e NOA-InfoMedia. Viti i njëmbëdhjetë i transmetimit.
Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2007-2017 Agjencia Kombëtare e Lajmeve NOA.

Real Time Web Analytics