Connect with us

Ja si të eliminoni gurët në veshka në 6 ditë (receta)

Kuriozitete

Ja si të eliminoni gurët në veshka në 6 ditë (receta)

Një person i cili bëri këtë trajtim 6-ditor për gurët në veshka, i ndau rezultatet në mediat sociale. Ai thotë se shpëtoi nga gurët e madhësisë sa një kokërr gruri. Receta me vaj ulliri dhe limon është e njohur për përdorimin në rastet e gurëve me veshka, megjithatë këtë herë asaj i është shtuar edhe birrë.


Përbërësit:
100 ml birrë, 100 ml vaj ulliri ekstra i virgjër, 100 ml lëng i freskët limoni.

Përgatitja dhe përdorimi: vendosini të gjithë përbërësit në një shishe qelqi dhe përziejini mirë. Çdo mëngjes konsumoni rreth 50 ml të recetës, tundeni mirë lëngun para se ta pini. Ky ilaç natyral duhet të merret rregullisht gjatë 6 ditëve. Ai do të fillojë të shkrijë gurët dhe do t’i nxjerrë ato përmes urinës.

Nëse keni gurë të mëdhenj në veshka, duhet të keni kujdes. Kjo recetë nuk rekomandohet për gurët e mëdhenj, sepse edhe nëse shkrihen, ato do të shkaktojnë dëme. Kjo recetë përdoret për gurët në veshka që arrijnë maksimumin e madhësisë në 15 mm.

Kujdes! Gjithnjë para se të përdorni recetat popullore, konsultohuni me mjekun tuaj, për t’u siguruar që përbërësit e saj nuk kundërveprojnë me ilaçet që mund të jeni duke përdorur. Kini parasysh se çdo dietë ka efekte të ndryshme në njerëz të ndryshëm!

Lexo Me Shume
Dicka qe mund te ju pelqej..
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Kuriozitete

Me te lexuarat

Te ndryshme

Facebook

To Top