Video

Kur 402 milionshi nuk të zgjidh punë, nuk do e besoni çfarë i ka ndodhur sot PSG-sëK. Demiraj

Sport

Edhe pse ka në ekip dy lojtarët më të shtrenjtë në botë, kjo sërish nuk e bën të pathyeshme.

PSG-ja e milionave ka pësuar sot humbjen e parë këtë sezon në Francë, teksa u mund 2-1 në transfertën me debutuesit e këtij sezoni në Ligë 1, Strasburgun.

Parizienët e panë veten në disavantazh, që në minutën e 13-të, pas një goli të Da Costas.

Por, gjithsesi, ata arritën të barazonin në pjesën e parë, me Mbappe.

Gjëma ndodhi me fillimin e të dytës, në minutën e 65-të, kur Bahoken shënoi golin e dytë për vendasit, dhe të fundit për këtë takim.

Edhe pas kësaj humbje, PSG mbetet në vendin e parë, me 41 pikë, por ajo që është më e rëndësishme, me shumë pikë diferencë nga vendi i dytë.