Connect with us

Lajm zyrtar: Facebook do të zhdukë postimet, ndiqni 2 hapat si t’i ruani.

Lajme

Lajm zyrtar: Facebook do të zhdukë postimet, ndiqni 2 hapat si t’i ruani.

Prej disa muajsh po përflitet se Facebook do të bëjë një ndryshim të madh dhe vetëm të premten u konfirmua.

Së shpejti në kryefaqen e Facebook-ut do të shfaqen vetëm postimet e miqve tuaj. Facebook ka vendosur kështu mos t’ju informojë mbi lajmet më të fundit në vend, ngjarjet më të rëndësishme të momentit apo ato që do të bëjnë bujë. Po ato videot e maceve? S’ka më!

Video-receta gatimi? Futini 1 vezë të skuqur me mire ose pyesni mamin si bëhet!

Videot për të qeshur? Gjejini ku të doni!

Memet? Vdiqën!

Por nëse mes postimeve të miqve tuaj që shesin mend dhe atyre që qajnë halle, do donit ende t’ju shfaqen lajmet më të fundit, fotot dhe videot argëtuese, atëherë ndiqni këto hapa:

1. Shkoni tek faqja LAJME JAVORE në Facebook, dhe klikoni butonin “Following

2. Tek dritarja që shfaqet zgjidhni opsionin “See First“.

Lexo Me Shume
Dicka qe mund te ju pelqej..
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Lajme

Me te lexuarat

Te ndryshme

Facebook

To Top