Lëngu magjik që mund ta pini para gjumit dhe që djeg yndyrat e belit për vetëm 5 ditë!

Kjo pije është e lehtë për t’u përgatitur dhe ofron përfitime të shumta shëndetësore. Ja se si ta përgatisim atë:

Përbërësit:

Një gjysmë gote ujë.
Një lugë gjelle me xhel Aloe të freskët.
Një lugë gjelle xhenxhefil.
Një lugë gjelle lëng limoni.
Një grusht majdanoz.
1 trangull mesatar.

Udhëzime
Përgatitja është e thjeshtë – vetëm vendosni të gjithë përbërësit në një blender, përzijini dhe është i gatshëm. Pijeni këtë përbërës çdo mëngjes në stomak bosh. Përsëriteni procesin për 5 ditë dhe do të habiteni nga rezultatet!

Përveç kësaj pijeje të efektshme, duhet të merrni dhe disa hapa të rëndësishëm për humbjen e peshës. Fjetja e mirë është një hap i rëndësishëm, prandaj sigurohuni që të bëni 6-8 orë gjumë gjatë natës. Ushtrimet janë gjithashtu të rëndësishme, bëni 30 min ushtrime 3-5 herë në javë dhe do të shikoni rezultatet shumë shpejt. Hani fruta dhe perime të freskëta në mënyrë që të rritni metabolizmin tuaj dhe ta mbani trupin si duhet. Së fundmi, hidratimi është shumë i rëndësishëm, kështu që pini 6-10 gota ujë çdo ditë.