Connect with us

Ndryshime te Hipotekat, largohet kryeregjistruesja Blerina Doracaj

Kuriozitete

Ndryshime te Hipotekat, largohet kryeregjistruesja Blerina Doracaj

Ndryshime te Hipotekat, largohet kryeregjistruesja Blerina Doracaj

Ndryshimet në institucionet kryesore të vendit vijojnë ende. I fundit është largimi nga Hipotekat e regjistrueses Blerina Doracaj, ndërsa në vend të saj është emëruar Elion Semanaj.

Ky i fundit u prezantua më parë nga ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj. Elion Semanaj e mori këtë detyrë në sajë të një konkursi të zhvilluar.

35 vjeçarja Blerina Doracaj ishte pjesë e listës së kandidatëve të PS së Tiranës. Ajo u rendit në vendin e 23 në listë.

Doracaj ishte një militante e hershme e PS, e aktivizuar me Forumin Rinor Eurosocialist që në moshën 17 vjeçare. Aktualisht është kryetare e Forumit të Gruas në Partinë Socialiste.

Më parë ka punuar si këshilltare e Milena Haritos në Ministrinë e Inovacionit dhe Administratës Civile, ndërsa është zgjedhur edhe këshilltare e PS në Këshillin Bashkiak të Tiranës. /b.l/noa.al/

www.noa.al – Agjencia Kombëtare e Lajmeve NOA, pjesë e NOA-InfoMedia. Viti i njëmbëdhjetë i transmetimit.
Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2007-2017 Agjencia Kombëtare e Lajmeve NOA.

Lexo Me Shume
Dicka qe mund te ju pelqej..
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Kuriozitete

Me te lexuarat

Te ndryshme

Facebook

To Top