Connect with us

Pija e mrekullisë – për 2 minuta largoni tensionin e lartë, sheqerin, yndyrën dhe diabetin

Shëndetësi

Pija e mrekullisë – për 2 minuta largoni tensionin e lartë, sheqerin, yndyrën dhe diabetin

Përballja me shumë sëmundje të ndryshme në të njëjtën kohë është një sfidë e pakalueshme për shumë njerëz. Por, falë kësaj recete të përshkurar më poshtë, luftimi i sëmundjeve do të jetë shumë më i lehtë.

Kjo pije detoksinuese mund të pastroj dhe shëroj trupin tuaj. Ajo në mënyrë natyrale ndihmon në përshpejtimin e metabolizmit tuaj, djegë yndyrën , ulë tensionin e lartë të gjakut dhe më e rëndësishmja lufton diabetin.

Nëse jeni mendoni se kjo pije është shumë e mirë për të qenë e vërtetë, atëherë provojeni vetë dhe përjetoni rezultatet pozitive të saj

Përbërësit:

1 lugë çaji kanellë

2 lugë çaji uthull të mollës

2 lugë çaji lëngë i freskët i limonit

1 lugë çaji mjalëtë e papërpunuar

1 gotë ujë

Udhëzime:

Thjeshtë shtoni të gjithë përbërësit së bashku në një blender dhe përzieni mirë.

Përdorimi:

Pijeni çdo mëngjes me barkun bosh për 3 muaj me radhë.

Vërejtje:

Meqenëse merr vetëm 2 minuta kohë për tu pregaditur, tentoni që përherë të pregaditni pije të freskët dhe të mos e ruani asnjëherë.

Lexo Me Shume
Dicka qe mund te ju pelqej..
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Shëndetësi

Me te lexuarat

Te ndryshme

Facebook

To Top