Pini ujë të ngrohtë me kripë në mëngjes për 7 ditë. Ja se pse…

Ne kemi nevojë për të pastruar trupin tonë nga të gjitha toksinat e akumuluara nga ushqimet apo mjedisi. Zgjidhja më e mirë për këtë është të pini ujë të ngrohtë me kripë me stomakun bosh për një javë. Edhe pse në vetvete uji është shumë i dobishëm për organizmin, kjo nuk është e mjaftueshme për të larguar toksinat nga trupi në.

Arsyeja se pse duhet të pini ujë me kripë është se ndihmon shumë në procesin e tretjes, sepse stimulon acidet dhe enzimat që ndihmojnë në shpërbërjen e ushqimeve. Kjo përzierje gjithashtu ngadalëson procesin e përthithjes së ujit, dhe kjo është mënyyra më e mirë për ta mbajtur organizmin e shëndetshëm.

Kjo përzierje me kripë dhe ujë të ngrohtë është shumë e thjeshtë për t’u përgatitur. Mjafton të shtoni 1/3 lugë çaji kripë në një kavanoz me ¼ ujë. Lëreni përzierjen përgjatë gjithë natës dhe të nesërmen shtoni edhe pak kripë më shumë dhe kur ajo nuk tretet është gati për t’u përdorur. Kjo pije e kripur quhet Sole.
Në fund, shtoni gjysmë lugë çaji Sole në një gotë me ujë të ngrohtë dhe pijeni atë në mëngjes me stomakun bosh për 7 ditë rresht. Kështu, trupi juaj do të pastrohet nga të gjitha toksinat në vetëm pak ditë.