Connect with us

Pse Veseli takoi komandantin Jetullah Geci para se të nis fushatën në Skenderaj?

Kuriozitete

Pse Veseli takoi komandantin Jetullah Geci para se të nis fushatën në Skenderaj?

Para se të mbaj takimin me elektoratin e Skenderaj, kryetari i PDK-së, Kadri Veseli ka shkuar në kullën e komandantit të Brigadës 112 “Arben Haliti”, Jetullah Gecin.

Në këtë takim, Veseli bashkë me nënkryetarin, Hajredin Kuçin kanë kërkuar mbështetjen e Jetullah Gecin për PDK-në, duke qenë se ky i fundit gëzon një respekt të madh jo vetëm në Skenderaj por edhe në tërë Drenicën, raporton Magazina.al.

Ish komandanti i UCK-së, i cili ka pritur në kullën e tij në Llaushë të Skenderaj Veselin dhe Kuçin, i ka garantuar ata se Drenica do ta vazhdojë ta përkrah PDK-në si në të kaluarën.

Për më tepër, Geci pas një jave ka paralajmëruar një takim me të gjithë ish ushtarët e UÇK-së, të Brigadës 112 Arben Haliti, të cilët sipas tij do ta konfirmojnë edhe një here mbështetjen për koalicionin PDK-AAK-NISMA.

Merret vesh se gjatë qëndrimit në Kullën e Jetulla Gecit, pos zgjedhjeve të përgjithshme është biseduar edhe për ato lokale, ku djali i Jetullahut, Faruk Geci, është pretendent për kryetar të Skenderaj.

Veseli ka thënë se përkrah idenë që frymë e re të mbizotërojë edhe në zgjedhjet lokale në Skenderaj.

Ndryshe, raportet mes Veselit dhe Jetullah Gecit, datojnë që nga koha e luftës dhe të njëjtat janë kultivuar dhe ruhen edhe tash.

jetua2

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Kuriozitete

Me te lexuarat

Te ndryshme

Facebook

To Top