Connect with us

Punëtorët e “Isa Boletinit” në grevë

Kuriozitete

Punëtorët e “Isa Boletinit” në grevë

Nga sot punëtorët e administrates të Universitetit “Isa Boletini” në Mitrovicë kanë hyrë në greve për shkak të mosrealizimit të stimulimit në pagën bazë.

Greva e rreth 26 punëtorëve administrativë do të jetë dyditëshe dhe përmes kësaj përfaqësuesi i shoqatës sindikale të univeristetit “Isa Boletini” Afrim Qela tha për Klan Kosova se po kërkojnë nga institucionet përgjegjëse që t’ua zgjidhin këtë problem stafit të administratës me të cilin po përballen që nga viti 2011 kur do të duhej që sipas një vendimi të qeverisë së atëhershme të Kosovës të mernin stimulimin në pagën bazë.

Qela tha se nëse kërkesat e tyre nuk do të meren parasysh administrata e universitetit do të futet në grevë për kohë të pacaktuar.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Kuriozitete

Me te lexuarat

Te ndryshme

Facebook

To Top