Ra nga motori i ujit në mes të detit, mby, tet i riu në Gjirin e Lalzit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë mesditës së sotme në Gjirin e Lalzit.

Mësohet se një person që ishte duke bërë xhiro me motor uji ka rënë në det dhe është mb, ytur.

Bëhet e ditur se personi që është mby, tur është 33 vjeç dhe se identiteti i tij është B.M.

Po ashtu mësohet se ai ka ndërruar jetë në spitalin e Durrësit.

Lidhur me këtë ngjarje një qytetar ka shkruar në redaksinë e JOQ Albania.

Mesazhi i tij:

Pershendetje JOQ jemi ne gjirin e lalezit dhe njeri ne det ka rreshkitur dhe ka ren keq dhe po e cojn me ambulance dhe me ndihmen e njerzve doli nga deti, por roje nuk ka fare, shpresoj ta ruaj zoti.Edhe tani pas ksaj ngjarje nuk ka roje edhe pse deti eshte shum i turbulluar dhe me dallge.’’