Connect with us

Restoranti që në vend të kamarierave ka majmunë (Video)

Kuriozitete

Restoranti që në vend të kamarierave ka majmunë (Video)

Taverna Kayabukiya duket si çdo restorant tjetër tradicional japonez i stilit “shtëpia e sakes”.

Por nëse hyn në këtë vend modest në Utsunomiya kuptoni se kamarierët njerëz janë zëvendësuar me majmunët Macaque.

Njerëzit vijnë nga të katër cepat e botës për tu shërbyer nga këta majmunë dhe disa pamje të publikuara tregojnë ditën tipike të punës së tyre.

Majmuni Fuku-chan i veshur fiks si kamarier, u sjell miqve birrë dhe peceta për darkën.

Nëse Fuku- chan dhe shokët e tij më të rinj bëjnë një punë të mirë paguhen nga pronari i restorantit me banane, si dhe si bakshish marrin kokrra soje. /Lajmi.net/

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Kuriozitete

Me te lexuarat

Te ndryshme

Facebook

To Top