Vd ekja e 13 vjeçarit! Blerina Bombaj: Domja në zi, biçikletën ia blenë 2 ditë më parë

Një aksi, dent i ndodhur ditën e djeshme në fshatin Domje i m0ri jetën një të riu i cili po ngiste një biçikletë. Lidhur me ngjarjen e rëndë ka reaguar edhe dietologia Blerina Bombaj, e cila jeton po në atë zonë. Ajo ka sjellë detaje të reja lidhur me aksi, dentin.

Bombaj ka treguar se djali ishte 13 vjeç dhe jo 16 siç raportoi policia.

‘Sot Domja është në zi, një djalë 13 vjeçar është përplasur nga një makinë me shpejtësi, teksa bënte xhiro me një biçikletë që ia kishin blerë vetëm 2 ditë më parë! Jam pa fjalë’shkruhet në foton e publikuar.

Ndërsa më tej Bombaj vijon: Djali ka nde.rruar jete ne moment, dje rreth ores 10.30. Eshte derguar ne spital nga kalimtare, pasi makina eshte larguar, dhe prinderit e kane marre vesh ne mbasdite vone, duke menduar se femija ishte ne shkolle. Jam thellesisht e trish tuar, nuk gjej fjale ngushellimi! Por dua tju bej thirrje prinderve, mos ju jepni bicikleta femijeve ne kete vend te papergjegjshmish!