Connect with us

ZBULONI SE CILAT SËMUNDJE RREZIKONI BAZUAR NË MUAJIN TUAJ TË LINDJES

Shëndetësi

ZBULONI SE CILAT SËMUNDJE RREZIKONI BAZUAR NË MUAJIN TUAJ TË LINDJES

Për të vërtetuar këtë, disa shkencëtarë spanjollë bënë një hartë të muajve të lindjes dhe 27 sëmundjeve kronike për të parë nëse kishte ndonjë lidhje mes muajve dhe sëmundjeve që mund të prekin një person.Keni lindur në shtator dhe për më tepër jeni meshkuj? Atëherë ju do vuani nga tiroidet 3 herë më shumë se meshkujt që kanë lindur në janar.Ndërsa ju që keni lindur në muajin gusht, rrezikoheni të vuani nga astma dyfish krahasuar me ata persona që kanë lindur në muajt e tjerë.Femrat që kanë lindur në korrik, kanë 27 përqind më shumë gjasa për t’u diagnostikuar me tension të lartë.Meshkujt që kanë lindur në qershor, janë 34% më të prirur të vuajnë nga depresioni dhe 22% për të pasur dhimbje në fundin e shpinës. Ndiqe tekstin e plote ne linkun ne vijim : Nese nuk shfaqet linku shtype reklamen per tekstin e plot

Lexo Me Shume
Dicka qe mund te ju pelqej..
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Shëndetësi

Me te lexuarat

Te ndryshme

Facebook

To Top