Zevendesojeni darken tuaj me kete vakt per vetem 3 dite ne jave dhe BARKU juaj do te SHFRYHET dhe zorret do te pastrohen

Panxhari dhe lëngu i tij janë një nga mrekullitë e natyrës. Ai është i pasur me vlera të pafundme ushqyese, me vitamina dhe minerale si zink, betainë, jod, natrium, kalcium, nitrate natyrore etj.

Lakra është një burim i shkëlqyer i vitaminës C që e ndihmon organizmin të jetë më rezistent ndaj baktereve, radikaleve të lira dhe virozave.

Sipas të dhënave lakra përmban më shumë vitaminë C se portokallet, një karakteristikë që e bën lakrën të domosdoshme kundër shumë së.mu.ndjesh.

Lakra është një nga 10 ushqimet më të pasura me vitamiNë K, e cila është thelbësore kundër sëm.undj.eve të ze.m.rës dhe ko.ck.ave.

Ky vakt pastron depozitat me fekale në zorrët tuaja, zvogëlon peshën e trupit dhe redukton aciditetin në stomak.

Do t’ju duhet:

Lakër.

panxhar.

karota.

½ lëng limoni.

2 lugë gjelle vaj ulliri.

Përgatitja dhe përdorimi:

Lani dhe grini imët ½ e lakrës, panxharit dhe karotës. Më pas i vendosni në një tas. Shtojini sipër vaj ulliri, lëngun e limonit. Mos shtoni kripë. Rezultatet e para do ti shikoni shumë shpejt.