Connect with us

Zidane në histori të Real Madridit pas golit të Cristianos

Kuriozitete

Për herë të parë në histori, Real Madridi ka shënuar të paktën një gol në 38 xhiro në La Liga. Real Madridi është duke fituar 1:0 ndaj Malagas, me golin e shënuar nga Cristiano Ronaldo në minutën e dytë. Zinedine Zidane hyri në histori të klubit me këtë gol të Cristianos, pasi për herë të […]

Për herë të parë në histori, Real Madridi ka shënuar të paktën një gol në 38 xhiro në La Liga.
Real Madridi është duke fituar 1:0 ndaj Malagas, me golin e shënuar nga Cristiano Ronaldo në minutën e dytë.

Zinedine Zidane hyri në histori të klubit me këtë gol të Cristianos, pasi për herë të parë, Real Madridi shënon të paktën një gol në 38 në xhiro në La Liga.

Asnjëherë më parë nuk e kishte mbyllur sezonin duke shënuar të paktën një gol (humbje, barazim apo fitore) në çdo ndeshje në La Liga. /Express/