Connect with us

E pabesueshme, ja sa fanella të Neymarit janë shitur për katër orë

Kuriozitete

E pabesueshme, ja sa fanella të Neymarit janë shitur për katër orë

Tifozët e Paris Saint-Germain janë në ethe të mëdha pasi një prej yjeve më të mëdha në botë tashmë është në skuadër e tyre. Neymar ka nënshkruar për klubin parisien për vlerën e 222 milionë eurove. Por ajo që ka çuditur të gjithë është se sa shumë është shitur fanella e yllit brazilian. Në vetëm […]


Tifozët e Paris Saint-Germain janë në ethe të mëdha pasi një prej yjeve më të mëdha në botë tashmë është në skuadër e tyre.

Neymar ka nënshkruar për klubin parisien për vlerën e 222 milionë eurove.

Por ajo që ka çuditur të gjithë është se sa shumë është shitur fanella e yllit brazilian.

Në vetëm katër orë janë fituar rreth 10 milionë euro nga shitja e fanellave me numrin 10 të sulmuesit brazilian, bëjnë të ditur mediat franceze, transmeton Telegrafi.

Këto të ardhura do të ndahen në mes të PSG-së, sponsorit teknik dhe dyqaneve.

Radhët janë shumë të mëdha në dyqanet e PSG-së në disa qendra në Francë dhe në vendet aziatike.

Kjo shifër pritet të rritet ndjeshëm në ditët në vijim duke e parë entuziazmin e madh të tifozëve të klubit, por edhe tifozëve personal të lojtarit.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Kuriozitete

Me te lexuarat

Te ndryshme

Facebook

To Top