Connect with us

Eksperiment social: Shikoni si reagojnë meshkujt kur para tyre kalon një vajzë me veshje provokative (Video)

Kuriozitete

Eksperiment social: Shikoni si reagojnë meshkujt kur para tyre kalon një vajzë me veshje provokative (Video)

Çfarë ndodhë kur në rrugët e Londrës nxirrni në rrugë një modele të veshur me rroba provokative, dhe që vazhdimisht provokon të rinjtë më të pasmet e saj gjysmë të zbuluara?

Një eksperiment social i realizuar së fundmi, tregon më së miri se sa shumë vëmendje mund të fitojë një femër duke ecur rrugëve me veshje provokative, transmeton Telegrafi.

Eksperimenti social i titulluar “Të pasmet e mëdha”, shfaqin një femër të quajtur Ev Alya e cila ka marrë pjesë në projektin e Jason Moments i cili më pas videon e ka postuar në YouTube.

Autori i videos shfaq para kamerës duke thënë: “Sot do të ‘peshkojmë’ njerëzit”, kur papritmas para tij kalon Ev duke ekspozuar të pasmet e saj.

Ju ftojmë ta shikoni videon e postuar më poshtë që të shihni reagimet e qytetarëve e në veçanti të meshkujve, kur para tyre kalon vajza me veshje provokative.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Kuriozitete

Me te lexuarat

Te ndryshme

Facebook

To Top