Connect with us

Ky plak thotë se është Adolf Hitleri (Foto)

Kuriozitete

Ky plak thotë se është Adolf Hitleri (Foto)

Një i moshuar nga Salta në Argjentinë pretendon se është diktatori i famshëm gjerman Adolf Hitler – dhe se ka kaluar 70 vitet e fundit duke u fshehur.

Në një intervistë për gazetën ultra-konservative ‘El Patriota’, ai thotë se arriti në Argjentinë në vitin 1945 me një pasaportë fals që e identifikonte atë si Herman Guntherberg.

Ai thotë se pasaporta e tij ishte bërë në fund të luftës dhe se ai është në fakt ish-lideri nazist, Adolf Hitler, transmeton Gazeta Express.

Plaku thotë se vendosi të dalë në publik dhe të mos fshihet më pasi shërbimet sekrete izraelite zyrtarisht ndaluan vitin e kaluar ndjekjen e ish-liderit nazist për krime lufte.

Ai thotë se është duke u përgatitur që ta publikojë autobiografinë e tij, në mënyrë që të përmirësojë imazhin e tij në publik. Ai thotë se libri do të shkruhet nën emrin Adolf Hitler dhe do të jetë në dispozicion në shtator.

Shumë njerëz, duke përfshirë gruan e tij 55 vjeçare Angela Martinez, besojnë se Herman Guntherberg nuk është në të vërtetë Adolf Hitleri, por thjeshtë ai po vuan nga demenca.

Martinez thotë se burri i saj kurrë nuk kishte folur për Hitlerin deri dy vite më parë kur ai filloi të shfaqte shenja të sëmundjes së Alzheimerit.

Ajo beson se burri i saj mund të ketë qenë një nazist dhe se ndjehet fajtor për të kaluarën e tij, por është e bindur se ai nuk është Hitleri.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Kuriozitete

Me te lexuarat

Te ndryshme

Facebook

To Top