Connect with us

Një grup hipopotamësh sulmohet nga një peshkaqen kokëfortë (Foto/Video)

Kuriozitete

Një grup hipopotamësh sulmohet nga një peshkaqen kokëfortë (Foto/Video)

Videoja tregon kur një grup hipopotamësh që ishin duke u relaksuar në një lumë sulmohet nga një peshkaqen kokëfortë.

Një peshkaqen shfaqet në ujë pak metra larg tyre dhe fillon të notojë nga njëra anë në tjetrën, pasi dëshironte të siguronte një vakt të mirë për të ngrënë, transmeton lajmi.net.

Brenda pak sekondash peshkaqeni i vërsulet njërit nga hipopotamët për ta vrarë, duke shkaktuar një tronditje të madhe te turistët të cilët po e filmonin.

Por hipopotamët qëndrojnë së bashku dhe pengojnë çdo veprim të tij, duke e goditur grabitqarin derisa përfundimisht e larhojnë nga aty.

Kjo është shikuar mjaft shumë dhe është habi se si një peshkaqen futet në mesin e një tufe hipopotamësh për të siguruar një vakt të mirë ushqimi. /Lajmi.net/

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Kuriozitete

Me te lexuarat

Te ndryshme

Facebook

To Top