Connect with us

Përtëritja e eshtrave për vetëm 7 ditë!

Shëndetësi

Përtëritja e eshtrave për vetëm 7 ditë!

E tëra që duhet të bëni është të përzieni 2 lugë (5 g) xhelatinë me një të katërtën e filxhanit me ujë të ftohtë. Preferohet që të përgatitet gjatë natës, para se të bini në shtrat. Gjatë natës, xhelatina shndërrohet në një substancë si qumësht, të cilën mund ta qitni, si të tillë, në çaj, qumësht dhe lëngje dhe ta pini.

Ky tretman duhet të zgjatë 1 muaj, e më pas bëhet pauza për 6 muaj. Pas gjashtë muajve mund ta përdorni edhe një muaj tjetër. Ky ilaç natyror ua largon dhembjen nga qafa, shpina, këmbët dhe nyjat. Rezultatet do t’i vëreni qysh pas 7 ditësh të përdorimit. Xhelatina sjell edhe përparësi tjera: – Parandalimi i osteoporozës dhe osteoartritit – Forcimi i strukturës së lëkurës dhe flokëve – Përmirësimi i metabolizmit. – E rritë elasticitetin, forcon ligamentet dhe tendinët – E përmirëson tenin e lëkurës.

Lexo Me Shume
Dicka qe mund te ju pelqej..
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Shëndetësi

Me te lexuarat

Te ndryshme

Facebook

To Top