Connect with us

Njihuni me njeriun që flet 32 gjuhë (Video)

Kuriozitete

Njihuni me njeriun që flet 32 gjuhë (Video)

Ioannis Ikonomou punon për Komisionin Evropian si përkthyes.

Ai është në një pozicion prestigjioz, por më e rëndësishmja është që ai flet 32 gjuhë.

Ai i përket një grupi shumë të vogël dhe të veçantë njerëzish të quajtur hiperpoliglotë, të cilët kanë aftësinë e jashtëzakonshme për të arritur rrjedhshmëri në shumë gjuhë të ndryshme, transmeton lajmi.net

Sipas Ioannis, nuk ka ndonjë truk apo mënyrë për t’u bërë hiperpoliglot, por mënyra më e mirë për të filluar është që me guxim ta vendosni veten atje dhe të flisni gjuhën. /Lajmi.net/

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Kuriozitete

Me te lexuarat

Te ndryshme

Facebook

To Top