Connect with us

Shqiptari lë me “gisht në gojë” policinë italiane, u bën atë që s’e kishin menduar kurrë

Kuriozitete

Shqiptari lë me “gisht në gojë” policinë italiane, u bën atë që s’e kishin menduar kurrë

Francesco Xhepa dhe Enert Çalloku, dy emigrantë shqiptar me banim në Itali janë arrestuar.
Ata ishte denoncuar nga banorët e lagjes “Emilia all’Angelo”, pasi në banesën e tyre hynin dhe dilnin shumë persona.

Pas denoncimeve të shumta policia ka nisur hetimet dhe në momentin, kur policia ka nisur aksionin 23-vjeçari Francesco Xhepa, për të shpëtuar është hedhur nga ura.

Edhe shoku i tij Enert Collaku është larguar nga vendngjarja, por ata janë vënë në pranga një ditë më vonë.

Pasi i ka arrestuar, policia ka shkuar në banesën ku jetonin, ku ka gjetur doza kokaine dhe disa qindra euro.

Portali italian Reggionline ka shkruar:

Nëse sasia e kokainës do të dilte në treg, shqiptarët do të përfitonin 6 mijë euro. Gjithashtu autoritet kanë nisur hetimin për të zbuluar nëse shqiptarët janë pjesë e ndonjë grupi që trafikonin heroinën, apo e ushtronin aktivitetin e drogës vetëm.

Lexo Me Shume
Dicka qe mund te ju pelqej..
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Kuriozitete

Me te lexuarat

Te ndryshme

Facebook

To Top