Connect with us

Zgjidh një Hënë dhe mëso çfarë të pret në jetë

Kuriozitete

Zgjidh një Hënë dhe mëso çfarë të pret në jetë

Zgjidh një Hënë dhe mëso çfarë të pret në jetë

Kuriozitete

A. T

Zgjidh njërën prej figurave dhe zbulo çfarë diçka të rëndësishme për jetën tënde.

Hëna nr 1.

Je e orientuar drejt suksesit, energjike, optimiste dhe me besim në vete. Gjithmonë i thua vetes se duhet të punosh me veten për të rritur vetëbesimin, por në fakt e ke mjaftueshëm. Një tjetër sfidë e jotja është të jesh më tolerante me veten. Mos u vetndëshko sa herë bën një gabim.

Hëna nr 2

Je njeri praktik, xhentil dhe i ndjeshëm. Di t’i shijosh gjërat. Je e lidhur me sensualitetin e botës materiale dhe të pëlqejnë trajtimet estetike. Fle vonë dhe ushqehesh keq, çka e ul nivelin e energjisë tënde.

Hëna nr 3

Je njeri i fortë dhe me vullnet të mirë për të qenë i rëndësishëm në botë. Përpiqesh gjithnjë që të bësh më të mirën për të dashurit e tu. Miqësia është e rëndësishme për ty, je besnik dhe kërkon të njëjtën gjë edhe nga miqtë e tu. Përpiqu të jesh më e hapur dhe t’i thuash gjërat që mendon, kështu jeta jote do të jetë më e qetë dhe e kënaqshme.

Hëna nr 4

Je e ndjeshme, kërkon gjithnjë të bësh të mira për të tjerët. Përqendrohesh gjithnjë te të mirat që mund të bësh dhe nuk rehatohesh asnjëherë për vete. Përpiqesh shumë që të realizosh dëshirat dhe ëndrrat e tua

Hëna nr 5

Je një njeri që të pëlqen rehatia. Vëzhgues i mirë, kurioz dhe objektiv. Në mendjen tënde ke ide të mëdha por pagjumëisa e stresi i vazhdueshëm, bashkë me pak përtaci, të bëjnë të mos i realizosh. Beson në intuitën tënde dhe kjo të bënë t’I jetosh gjërat më lehtë. Je njeri I ndershëm dhe përgjithësisht i kënaqur me jetën dhe mendjen e tij.

Hëna nr 6

Je njeri harmonik dhe i dashur. Je i duruar dhe e vlerëson shumë qetësinë dhe kënaqësitë e vogla që të dhuron jeta, qoftë kjo edhe të parit një film të bukur, një drekë me familjen ose miqtë. Je aktiv dhe përpiqesh të mos përfshihesh në konfliktet e krijuara nga të tjerët. Mendon shumë për të ardhmen; bëhu më praktik dhe shijo kohën që po jeton.

©Copyright JOQ

Lexo Me Shume
Dicka qe mund te ju pelqej..
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Kuriozitete

Me te lexuarat

Te ndryshme

Facebook

To Top