Connect with us

Gara e çuditshme/ Piloti zbret nga motori dhe i bën gjëmën kundërshtarit

Video

Gara e çuditshme/ Piloti zbret nga motori dhe i bën gjëmën kundërshtarit

Gara e çuditshme/ Piloti zbret nga motori dhe i bën gjëmën kundërshtaritK. Demiraj

Sport

E dinit se në Indonezi zhvillohet një garë e çmendur, ku gati gjithçka është e mundur.

Quhet "Bondowoso Road Race" dhe zhvillohet në muajin nëntor ose dhjetor.

Goditje të ndaluara nuk ka, madje mund të hakmerresh sipas mënyrës tënde ndaj kundërshtarit që të rrëzon gjatë garës.

Piloti në video zgjodhi që të rrëzonte kundërshtarin që e shtyhu gjatë garës, duke i hedhur para motorit një nga thasët e vendosur gjatë vijëz kufizuese të pistës.

Pamjet po bëjnë xhiron e internetit.

JOQ.al

Lexo Me Shume
Dicka qe mund te ju pelqej..
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Video

Me te lexuarat

Te ndryshme

Facebook

To Top