Connect with us

Pija çudibërëse – për 2 minuta largoni tensionin e lartë, yndyrën dhe diabetin

Kuriozitete

Pija çudibërëse – për 2 minuta largoni tensionin e lartë, yndyrën dhe diabetin

Përballja me shumë sëmundje të ndryshme në të njëjtën kohë është një sfidë e pakalueshme për shumë njerëz. Por, falë kësaj recete të përshkurar më poshtë, luftimi i sëmundjeve do të jetë shumë më i lehtë.

Kjo pije detoksinuese mund të pastroj dhe shëroj trupin tuaj. Ajo në mënyrë natyrale ndihmon në përshpejtimin e metabolizmit tuaj, djegë yndyrën , ulë tensionin e lartë të gjakut dhe më e rëndësishmja lufton diabetin.

Nëse jeni mendoni se kjo pije është shumë e mirë për të qenë e vërtetë, atëherë provojeni vetë dhe përjetoni rezultatet pozitive të saj

Përbërësit:

  • 1 lugë çaji kanellë
  • 2 lugë çaji uthull të mollës
  • 2 lugë çaji lëngë i freskët i limonit
  • 1 lugë çaji mjalëtë e papërpunuar
  • 1 gotë ujë

Udhëzime:

  • Thjeshtë shtoni të gjithë përbërësit së bashku në një blender dhe përzieni mirë.
  • Përdorimi:
  • Pijeni çdo mëngjes me barkun bosh për 3 muaj me radhë.

Vërejtje:
Meqenëse merr vetëm 2 minuta kohë për tu pregaditur, tentoni që përherë të pregaditni pije të freskët dhe të mos e ruani asnjëherë

Lexo Me Shume
Dicka qe mund te ju pelqej..
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Kuriozitete

Me te lexuarat

Te ndryshme

Facebook

To Top