Connect with us

Rrëfimi i femrës e cila kurë nuk ka qenë te mjeku në 30 vjetët e fundit, madje vetëm falë KËTIJ ilaçi natyror! Ja ku është sekreti i tij.

Shëndetësi

Rrëfimi i femrës e cila kurë nuk ka qenë te mjeku në 30 vjetët e fundit, madje vetëm falë KËTIJ ilaçi natyror! Ja ku është sekreti i tij.

Si të mbaroni bonbone kundër kollës? Ilaçi natyror kundër ftohjes dhe gripit, i cili do t’ju ndihmojë që të qetësoni fytin dhe pastaj edhe ta shëroni. 

Askush nuk dëshiron të sëmuret. Ne do t’ju sigurojmë zgjidhje të shpejtë dhe të thjeshtë, e cila do t’ju lirojë nga dhembja e kokës dhe kolla.

Është e lehtë të mbarohet dhe është i shijshëm, transmeton Telegrafi.

2

Do t’ju duhen:
– sheqer
– ujë
– limon
– mjaltë
– karafil i grimcuar
– xhenxhefil dhe
– sheqer pluhur

Kupën e mbushur me sheqer dhe ujë, e derdhni në tigan.

3

Shtoni lëngun e gjysmës së limonit dhe një lugë mjaltë.

4

Xhenxhefilin e thatë dhe karafilin e grimcuar.

5

Qiteni në një enë, vendoseni në shporet, përzieni deri sa të vlojë, pastaj uleni temperaturën dhe përzieni edhe 15-20 minuta pa ndërprerë.

6

Përbërja duhet të jetë e dendur dhe të ketë ngjyrë të errët, sikur shurupi. Prisni të ftohet disa minuta. Në një tepsi vendosni letrën për pjekje, pastaj me lugë mbaroni bonbone.

7

Nëse më shumë preferoni, mund të përdorni edhe tubin e letrës për pjekje, por me këtë rast më e sigurt është të përdorni lugën, sepse shurupi është i nxehtë. Pas 20 minutave, kur të ftohet qitni sheqer pluhur sipër. Kjo do të ndihmojë që të ngjiten njëra me tjetrën.

8

Tani keni bonbone natyrore. Janë të shijshme dhe efektshme.

9

Mund t’i qitni edhe në filxhan me ujë të ngrohtë. Lërini që të shkrihen, përzini dhe pini. /Telegrafi/

10

Lexo Me Shume
Dicka qe mund te ju pelqej..
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Shëndetësi

Me te lexuarat

Te ndryshme

Facebook

To Top