Connect with us

Digjni YNDYRNAT dhe luftoni DIABETIN në këtë mënyrë!

Shëndetësi

Digjni YNDYRNAT dhe luftoni DIABETIN në këtë mënyrë!

Ne sot ne do t’ju prezantojmë se si luftohet diabeti ne nje menyre te shendetshme nepermjet kesaj pjate koreane të përbërë nga lakra ,uthulla, kripa dhe erëza të ndryshme,si ta përgatisni atë në shtëpi dhe përfitimet e saj të pabesueshme.

Lakra posedon perberes të fuqishme detoksifikues dhe lehtëson inflamacionin.

Në fakt, ne mund ta bëjmë atë edhe më të shëndetshëm duke e fermentuar ate. Ky ushqim i fermentuar eshte një pjesë shumë të rëndësishme e kuzhinës koreane. Këto ushqime gjithashtu rrisin imunitetin tuaj.

Konsumimi i lakres :
Ndalon zhvillimin e disa llojeve të kancerit
Ju ben të dukeni më të rinj
Zvogëlon sheqerin në gjak
Sheron ulcerat e stomakut

Perberesit:
Nje gjysmë qepë
1/2 lugë kripë deti
2 luge mjaltë të papërpunuar
Një lugë xhenxhefil të freskët
2 speca djeges jeshil te grirë
5 qepe te kuqerremta te grira
3 thelpinj hdhre te grimcuar
2 lakra

Udhëzime:
– Perberja duhet të ruhet në enë të papërshkueshme siç është kavanozi ose qelqi.
– Përzierni të gjithë përbërësit së bashku me përjashtim të kripës së detit dhe mjaltit, sepse ato janë fermentuese.
– Vendosni në blender së bashku kripën e detit dhe mjaltin dhe përziejeni mirë.
– Transferojini ato ne një enë dhe pastaj shtoni pjesën tjetër të përzierjes së mëparshme.
Mbeshtilleni kete perbejre me gjethet e lakres. Mbylleni fort enen!
Vendoseni enën në një temperaturë dhome për një periudhë prej 3-7 ditësh.
Mos harroni se duhet ta lini në frigorifer sapo të keni hapur kapakun.
Siç kemi përmendur më lart, ky ushqim i mrekullueshëm do të bëjë mrekulli për shëndetin tuaj!

Burimi:/losingweightdone.com/
©gatuajshendetshem/përktheu j.memeli/

Lexo Me Shume
Dicka qe mund te ju pelqej..
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Shëndetësi

Me te lexuarat

Te ndryshme

Facebook

To Top