Connect with us

VIDEO Zieni katër LIMONË në një tenxhere: Lëngun pini çdo ditë 3 javë! Rezultati është i shkëlqyeshëm!

Shëndetësi

VIDEO Zieni katër LIMONË në një tenxhere: Lëngun pini çdo ditë 3 javë! Rezultati është i shkëlqyeshëm!

Për recetën pasuese nuk ju nevojiten shumë para, ndërkaq të mirat për shëndetin janë të shumta.Pothuajse nuk ka asgjë që limoni nuk mund ta përmirësojë, të shërojë, transmeton Telegrafi.Kjo dhuratë e vlefshme nga natyra përmban thartirë limoni, kalcium, magnez, vitaminë C, bioflavonoide, pektinë, limoninë e cila nxit imunitetin dhe lufton kundër infeksioneve.Dhe të mirat për shëndetin janë të shumta: forcon imunitetin, ul kolesterinën e lartë, pastron mëlçinë nga helmet e grumbulluara, pengon krijimin e gurëve në veshka dhe ndikon shumë pozitivisht në lëkurë.

Përbërësit:

– 4 limonë të paqëruar,
– 2 lugë xhenxhefil të grirë në rende (ose rreth 4 cm xhenxhefil të pagrirë),
– 4 qepë,
– 2 litra ujë

Lexo Me Shume
Dicka qe mund te ju pelqej..
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Shëndetësi

Me te lexuarat

Te ndryshme

Facebook

To Top