Connect with us

Hoqi reçipetat për një javë, nuk mund ta besonte ndryshimin që i ndodhi gjoksit të saj

Kuriozitete

Hoqi reçipetat për një javë, nuk mund ta besonte ndryshimin që i ndodhi gjoksit të saj

Mbajtja e reçipetave jo për të gjitha femrat është e rehatshme, shumë prej tyre kanë vështirësi dhe ndjenë bezdisje prej tyre dhe menjëherë pasi kthehen në shtëpi i heqin.

Por e dini se nëse nuk i mbani veshur reçipetat ju keni shumë më tepër përfitime, për të cilat nuk keni qenë në dijeni më parë?!

1- Gjoksi juaj do të rritet. Nëse nuk i mbani reçipetat për një kohë të gjatë, gjoksi juaj do të rritet, sepse muskujt e gjoksit kanë më tepër mundësi të lëvizin.

2- Gjoksi merr një formë më të bukur. Një studim francez ka dalë në përfundimin se heqja e reçipetave i jep gjoksit një formë më të bukur.

3- Do të ndiheni më mirë. Sigurisht që pas heqjes së reçipetave ju do të ndiheni më mirë dhe më të lirshëm.

4- Çrregullimet e gjumit do të zhduken. Mbajtja e reçipetave kur flini gjumë, bën që ju të mos flini rehat dhe të flini më pak se sa duhet.

5- Kurseni para. Një tjetër përfitim i heqjes së reçipetave është edhe kursimi i parave.

6- Përmirësohet qarkullimi i gjakut.  Kur vishni reçipeta, e sidomos kur i mbani të shtrënguara, ju vështirësoni qarkullimin e gjakut. Me heqjen e tyre, kjo nuk ndodh më.

Lexo Me Shume
Dicka qe mund te ju pelqej..
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Kuriozitete

Me te lexuarat

Te ndryshme

Facebook

To Top