Connect with us

Skënderbeu na bëri krenarë, por Kosova nuk i lë të kalojnë kufirin

Video

Skënderbeu na bëri krenarë, por Kosova nuk i lë të kalojnë kufirin

Skënderbeu na bëri krenarë, por Kosova nuk i lë të kalojnë kufirinK. Demiraj

Sport

bububuubub-620x358Një situatë e paprecedentë ka ndodhur me Skënderbeun gjatë kthimit nga Zvicra në Tiranë.

Klubi korçar pas ndeshjes së Europa League kundër Young Boys, ka udhëtuar me avion nga Berna në Prishtinë.

Mirëpo autoritetet kosovare nuk kanë pranuar në aeroport që dy afrikanëtBakari Nimaga dhe Benyam Demte të vijojnë rrugëtimin drejt Shqipërisë për shkak të një problem në dokumentacion.Mësohet se lojtarët janë rikthyer edhe një herë në Zvicër.

Duket disi e çuditshme që ndalesa është bërë pikërisht nga një vend si Kosova, ndërkohë që në shtetet e tjera lojtarët e Skënderbeut kanë kaluar pa problem.

JOQ.al

Lexo Me Shume
Dicka qe mund te ju pelqej..
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Video

Me te lexuarat

Te ndryshme

Facebook

To Top