Connect with us

Video

Strakosha fenomenal, pret penalltinë e Dybala dhe i dhuron fitoren Lazios përballë JuventusS. Bardhi

Sport

Luajtën në shtëpi por as ky favorizim nuk i ka ndihmuar Zonjës së Vjetër të kthehet tek fitorja në kampionat.

90 minuta për t’u harruar nga Juventusi, i cili u mposht me rezultatin 1-2 përballë Lazios.

Goli i Douglas Costa erdhi i pari në minutën e 24 dhe u duk se Juve mori frenat e lojës, por padyshim një meritë të veçantë për rikthimin e Lazios në lojë ishin pritjet e Strakoshës dhe përmbysja e rezultatit nga Immobile në minutat e 47 dhe 52.

Ndër tjera 21-vjeçari Strakosha priti edhe gjuajtjen e argjentinasit Paulo Dybala nga pika e 11 metërshit në minutën e 96-të.

Ndeshja e sotme ka qenë një ndër perfomancat më të mira të portierit shqiptar, i cili e kthen Lazion në një ekip që rivalët nuk duhet ta nënvlerësojnë.