Connect with us

Shkëlqeu me Anglinë në Botëror, Federata i bën surprizën e madhe

Kuriozitete

Shkëlqeu me Anglinë në Botëror, Federata i bën surprizën e madhe

Shkëlqeu me Anglinë në Botëror, Federata i bën surprizën e madhe

SPORT

K Demiraj

Kombëtarja e Anglisë ishte surpriza e Kampionatit Botëror të zhvilluar në Rusi pasi arritu deri në gjysmëfinale.

E drejtuar nga Garet Sauthgejt ekipi anglez i ka impresionuar të gjithë.

Dhe të gjitha meritat sigurisht që i shkojnë pikërisht trajnerit të skuadrës.

Dhe për këtë Federata Angleze e Futbollit ka vendosur që ta shpërblejë duke i rinovuar kontratën deri në Botërorin e vitit 2022.

Një veprim ky që shpreh edhe njëherë besimin që kanë te projektet e trajnerit Sauthgejt.

©Copyright JOQ

Lexo Me Shume
Dicka qe mund te ju pelqej..
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Kuriozitete

Me te lexuarat

Te ndryshme

Facebook

To Top