Connect with us

WhatsApp vazhdon të na surprizojë, sjell opsionin që na duhej të gjithëve

Video

WhatsApp vazhdon të na surprizojë, sjell opsionin që na duhej të gjithëve

WhatsApp vazhdon të na surprizojë, sjell opsionin që na duhej të gjithëveD. Cani

Teknologji

Platforma e komunikimit WhatsApp,e përdorur masivisht në mbarë botën do të shtojë një funksionalitet të ri përmes përditësimit më të fundit të iOS.

Ju ka dërguar dikush një link për të parë një video në YouTube dhe dëshira juaj është që ta aksesoni direkt ndërkohë që jeni duke chatuar?

WhatsApp do ju vijë në ndihmë me risinë më të re qe pritet të instalohet. Metoda e mbivendosjes së fotove do të lejojë përdoruesit të aksesojnë videon ndërkohë që janë duke naviguar dicka tjetër.

Përdoruesit mund të dergojnë mesazhe dhe të shikojnë videon njëkohësisht.

Kjo karaketristikë po përshtatet mbi iOS,ndërsa për Android nuk është bërë publik ndonjë njoftim.

WABetaInfo zbuloi këtë karakteristikë të fshehur në kodin për iOS në përditësimin e fundit i0S 2.17.40 që u realizua në korrik.

JOQ.al

Lexo Me Shume
Dicka qe mund te ju pelqej..
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Video

Me te lexuarat

Te ndryshme

Facebook

To Top