Connect with us

Hidhni SODË BUKE në SHTRAT dhe do të TRONDITENI nga REZULTATET! (Video)

Kuriozitete

Hidhni SODË BUKE në SHTRAT dhe do të TRONDITENI nga REZULTATET! (Video)

Në këtë artikull do të shihni një metodë të pastrimit që padyshim se do t’ua përmirësojë kualitetin e gjumit. Kjo metodë është krejtësisht natyrale dhe shumë e lirë për kah çmimi.

Më në fund do t’i hidhni në bërllok të gjitha produktet e shtrenjta dhe kimikalet e forta që vetëm ua dëmtojnë shtratin dhe çarçafët, transmeton Telegrafi.

Për këtë metodë të mahnitshme do t’ju duhet vetëm sodë buke. Por, nëse dëshironi ta lehtësoni gjumin mund të shtoni edhe vajra thelbësorë.

Pavarësisht se e pastroni shtratin rregullisht, pas performimit të këtij truku do të kuptoni se sa i ndyrë ishte ai dhe padyshim që do të tronditeni nga rezultatet!

Ekspertët shpjegojnë se shtrati në të cilin flemë është ambient i përsosur për grumbullimin e mikrobeve dhe ndyrësirave. Prandaj, është tejet e rëndësishme për ju që ta mbani mend se duhet ta pastroni atë rregullisht.

Por, si t’i pastroni shtratin siç duhet?

Vetëm shikojeni videon e mëposhtme dhe do të shihni se sa e lehtë është kjo procedurë. Hapi i parë është ta pastroni me thithëse elektrike shtratin dhe pastaj të hidhni sodë buke.

Thithësja elektrike do ta heq të gjithë pluhurin, përderisa soda e bukës do t’i shkatërrojë bakteret. Pas kësaj, krevatin mund ta spërkatni me ujë dhe disa pika vaji nga përzgjedhja juaj. /Telegrafi/

Lexo Me Shume
Dicka qe mund te ju pelqej..
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Kuriozitete

Me te lexuarat

Te ndryshme

Facebook

To Top