Connect with us

Pse qeshi ky njeri gjatë ekzekutimit me varje

Kuriozitete

Pse qeshi ky njeri gjatë ekzekutimit me varje

Ky është Hamza Bendelladj.

Ai ka hakuar 217 banka duke përfituar 400 milion dollar.

Të gjitha këto para ai i dhuroi për Afrikën dhe Palestinën. Bendelladj u ekzekutua duke qeshur.

“Unë nuk ndihem fajtor për ndonjë krim”, kishte thënë ai, para ekzekutimit vitin e kaluar.
Hamza, i cili është konsideruar edhe si “hero i myslimanëve”, la edhe një mesazh para se të vdiste: “Paratë dhe pushteti nuk janë asgjë, nëse nuk përdoren për të krijuar një botë më të mirë”.

Megjithatë ekzekutimi nuk u bë. Ai u dënua me 15 vite burg.

I shpëtoi vdekjes pasi nuk ka ligj për hakerët.

 

 

Lexo Me Shume
Dicka qe mund te ju pelqej..
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Kuriozitete

Me te lexuarat

Te ndryshme

Facebook

To Top