Connect with us

Kardiologu sugjeron dietën 5 ditore: Mënyra më e sigurtë për të humbur 7 kg

Shëndetësi

Kardiologu sugjeron dietën 5 ditore: Mënyra më e sigurtë për të humbur 7 kg

Dieta është një pjesë shumë e rëndësishme e stilit tonë të jetesës. Për ato që janë mbipeshë, ajo kthehet në një domosdoshmëri, pasi rrezikohen nga një numër i madh sëmundjesh.

Nëse ju apo ndonjë i afërm i juaji keni probleme me mbipeshën, ne sot do t’ju tregojmë një plan të plotë dietor. Kjo dietë është konceptuar nga një kardiolog i njohur europian. Burimi kryesor i proteinave në këtë dietë janë vezët.

Mos harroni të ushtroni çdo ditë aktivitet fizik. Është edhe kjo një nevojë! Kjo dietë është shumë e thjeshtë dhe mëngjesi është gjithmonë i njëjtë. Duhet të hani rrush ose banane.

Dita 1
Dreka: 1 portokalle, 1 filxhan me kos dhe 1 vezë;
Darka: 2 vezë të ziera, 2 copa tost, gjysmë kastraveci, pak peshk dhe 2 domate;

Dita 2
Dreka: 1 portokalle, 1 filxhan kos, 1 vezë e zierë;
Darka: 125 gramë mish të kuq, një filxhan me kafe ose çaj pa sheqer, një portokalle;

Dita 3
Dreka: 1 kastravec, 1 portokalle, 1 vezë e zierë;
Darka: 125 gramë mish i kuq, pak tost dhe një filxhan me kafe ose çaj pa sheqer;

Dita 4
Dreka: tost, 1 portokalle, 125 gr djathë;
Darka: e njëjtë si darkat e tjera;

Dita 5
Dreka: tost, 200 gr peshk i gatuar, 1 domate;
Darka: Karrota të ziera dhe patate;

Lexo Me Shume
Dicka qe mund te ju pelqej..
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Shëndetësi

Me te lexuarat

Te ndryshme

Facebook

To Top