Connect with us

Lëngu që ngre nga të vdekurit

Shëndetësi

Lëngu që ngre nga të vdekurit

Me dekada të tëra ky ilaç u sugjerohet atyre që vuajnë nga kanceri, sepse thyen energjinë, forcon imunitetin dhe përmirëson pasqyrën e gjakut. Përgatitet në mënyrë të thjeshtë, mangësia e vetme është se nuk është aq i shijshëm. Por rezultatet tregojnë se ia vlen secilën gllënjkë. Bëhet fjalë për lëngun nga panxhari dhe karota. U preferohet atyre që shkojnë në kimioterapi, sepse me sukses lufton pasojat e kancerit. Për të thuhet se ngre nga të vdekurit.

PËRBËRËSIT:

1 kg panxhar,

1 limon,

1/2 kg panxhar,

3 portokaj,

3 mollë,

1 kilogram mjaltë.

PËRGATITJA: Të gjithë përbërësit thjesht i pastroni dhe i hidhni në blender. Do të fitoni një lëng me ngjyrë të kuqe, të cilin më pas e ndani në gota dhe ta ruani në frigorifer. Lëngu jep rezultate të mira nëse e pini në mëngjes, në lukth të thatë, vetëm gjysmë gote. Nëse këtë lëng e pini përditë, për dhjetë ditë do ta vëreni ndryshimin për sa i përket energjisë, por edhe për disponim.

Lexo Me Shume
Dicka qe mund te ju pelqej..
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Shëndetësi

Me te lexuarat

Te ndryshme

Facebook

To Top