Connect with us

Vajza mos shkoni në këtë vend, pikërisht këtu janë përdhunuar 75% e femrave në botë

Lajme

Vajza mos shkoni në këtë vend, pikërisht këtu janë përdhunuar 75% e femrave në botë

OKB bën thirrje që në Liberi t’i jepet fund mosndëshkimit të agresorëve që përdhunojnë vajzat e reja. Pikërisht në këtë vend janë përdhunuar tre të katërtat e femrave dhe nga 800 raste vetëm, 34 prej tyre janë ndëshkuar në vitin 2015.

Siç raporton Express mes viktimave seksuale në Liberi, shumica dërrmuese janë të mitur. Sipas raportit të Misionit të OKB-së në Liberi dhe Zyrës së Komisionarit të Lartë për të Drejtat e Njeriut, përdhunimi është bërë krimi i dytë serioz më i raportuar në Liberi.

Lexo Me Shume
Dicka qe mund te ju pelqej..
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Lajme

Me te lexuarat

Te ndryshme

Facebook

To Top