Connect with us

Mbështolli kokainën 60 mijë euroshe me pastë dhëmbësh, ky ishte detaji që fundosi shqiptarin

Lajme

Mbështolli kokainën 60 mijë euroshe me pastë dhëmbësh, ky ishte detaji që fundosi shqiptarin

Kokainë të mbushur me pastë dhëmbësh, shqiptari i shpëton nuhatjes së qenve por…

Një 42-vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e Guarda di Finanzas italiane pasi është kapur me një kile kokainë.

Vlera e lëndës narkotike 80% e pastër shkonte deri në 60 mijë euro.

Kokaina u sekuestrua në provincën e Potenzas mëngjesin e sotëm.

Shqiptari ishte duke udhëtuar me makinën e tij tip “Renault Megane Scenic” kur ra pre e kontrollit të policisë italiane.

Në fillim ai qëndroi gjakftohtë dhe nisi t’u shpjegonte oficerëve të policisë rrethanat e udhëtimit të tij por ra në kontradiktë me origjinën dhe vendin e destinacionit.

Oficerët nisën të kontrollonin automjetin e shqiptarit dhe gjetën 1 kg kokainë të mbështjellë me letër celofani dhe jashtë e mbyllur në një qese plastike.

Pakoja ishte fshehur në ndarjen e motorit dhe ishte mbushur me një substancë xhelatinoze, e ngjashme me pastë e dhëmbëve.

Zakonisht kjo mënyrë përdoret për t’i shpëtuar qenve nuhatës të antidrogës.

Shqiptari është dërguar në burgun e Potenzas dhe po mbahet nën arrest.

Lexo Me Shume
Dicka qe mund te ju pelqej..
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Lajme

Me te lexuarat

Te ndryshme

Facebook

To Top